Czy to znachor, czy też specjalista?

Jedni mówią na niego znachor. Są też takie osoby, które są skłonne przyznać, że jest to pseudonaukowca. Chociaż nie brakuje także osób, które twierdzą, że jest to jedna z najlepszych postaci, jeżeli chodzi o podejście do naturoterapii. O kim jest dokładnie mowa? Oto Jerzy Zięba – człowiek, który ostatnio poznał smak blokady na Facebooku. Dlaczego? Ponieważ nie wszystkim podobają się teorie, jakie głosi ten człowiek. Prawda jest taka, że każda zdrowa, normalnie myśląca osoba, sama powinna sprawdzić, co ten człowiek myśli, aby móc wyrobić sobie opinię.

Skoro są takie osoby, które twierdzą, że Zięba im pomógł, to chyba faktycznie – coś w tym musi być. Może więc warto skłonić się ku jego słowom? Pierwsze spotkanie może odbyć się poprzez książki, jakie Zięba pisze. Nie jest ich dużo, ale to co już zdążył napisać, wywołało nie lada zamieszanie.

Ukryte terapie. Część 3.2

Borelioza, miażdżyca, hashimoto, cukrzyca – cztery choroby, które są doskonale w obecnych czasach. Takie schorzenia, które nie są do wyleczenia. Można jedynie załagodzić ich objawy, dzięki czemu choroba nie będzie rozwijała się w tak szybkim tempie. Wcześnie wykryta borelioza jest możliwa do wyleczenia za pomocą środków farmakologicznych. Zbyt późno wykryta, jest w stanie zrobić ogromne spustoszenie w organizmie.

A jaką teorię na ten temat ma Jerzy Zięba (Tania Książka)? Oto kolejna część serii, gdzie autor odnosi się do takich właśnie przypadków medycznych. Zięba twierdzi, że nie tylko można te choroby zaleczyć, ale możliwe są one całkowicie do wyleczenia. Teoria bardzo śmiała, dlatego tym bardziej warto przekonać się, w jaki sposób jest to możliwe. W szczególności, jeżeli ktoś już usłyszał od swojego medyka, że medycyna wyczerpała wobec niego wszystkie możliwości

Czy naturoterapia jest tak skuteczna w każdym z wymienionych przypadków? Na obronę pana Zięby można powiedzieć, że nic nie mówi on bez sensu. Na wszystkie swoje teorie ma badania naukowe, które są najlepszym dowodem na to, że coś prawdy w tym wszystkim jest.